Drobečková navigace

Výroční valná hromada SDH Skaličany

Začátek roku 2024 byl ve znamení výroční valné hromady SDH Skaličany

Zpět

Leden je vždy ve znamení hasičského bilancování. Příležitostí k němu je valná hromada místních chráněnců svatého Floriána. Pátek 5.1.2024 tak byl ve znamení výroční schůze, kterou navštívilo téměř čtyři desítky členů skaličanského sboru, jeho přátel a podporovatelů. Vzácným hostem byl Ing. Pavel Škarda, náměstek starostky OSH Strakonice. Zhodnocením roku 2023 a plánem na rok 2024 bylo zjištěno, že se v uplynulém období sbor významně podílel na pořádání místních akcí a významně podpořil i akce sborů okolních svojí účastí na soutěžích a slavnostech.

Zásadní byla opět brigádnická činnost, kterou SDH Skaličany zajišťuje nejen pro obec a zajímavou byla sportovní činnost nejen v hasičském sportu, ve kterém postupně omlazujeme a obměňujeme soutěžní tým (v roce 2023 jsme absolvovali celkem 14 startů v požárním útoku a přivezli 4 poháry za 2. místo a 1 pohár za místo třetí), ale zajímavé byly i souboje i v rámci multisportovního víceboje o Lavor Cup se sousedy z Buzic, který se nám poprvé v historii podařilo ovládnout. Na schůzi byly předány vyznamenání za věrnost, čestná uznání a loňským půlkulatým jubilantům Václavu Cheníčkovi st. a Jaroslavu Fořtovi st. byla předána medaile za příkladnou práci, nejen za jejich, vzhledem k věku obdivuhodnou účast na všech brigádnických činnostech.

Všem přítomným členům SDH byla předána odměna za činnost od Velkopopovického Kozla, který je partnerem sboru v programu Hasíme s Kozlem a poděkováno bylo sponzorům a podporovatelům sboru. Občerstvení měl tentokrát na starost Eda Finěk, za což mu velice děkujeme, chutnalo! Sbor dobrovolných hasičů Skaličany vždy byl, je a pevně doufám, že i nadále bude tahounem a významným elementem místního dění.