Drobečková navigace

Skalčanská pencle 2013 - 2. ročník

Během skaličanského posvícení v říjnu roku 2013 se uskutečnil 2. ročník netradičního fotbalového turnaje Skalčanská pencle

Zpět

V roce 2013 připadlo posvícení na neděli 13. října. Sobotu před tímto svátkem byl po loňské úspěšné premiéře zorganizován druhý ročník fotbalového turnaje nazvaného Skalčanská pencle, jehož přípravou se zabýval osadní výbor, hasiči a FK Kozel Skaličany. Několik dnů před víkendem se poněkud ochladilo a pršelo, takže nebylo jasné, jestli bude účast soutěžících taková, aby se turnaj vyplatilo uskutečnit. Sobota byla naštěstí bez dešťových přeháněk a od osmé hodiny ranní byly zahájeny přípravy na akci, která vypukla lehce po desáté hodině miniturnajem v malé kopané za účasti týmů FK Kozel Skaličany, Nová růže Drahenice a Blatná – výběr světa. Pořádající Kozlové udolali blatenský „Výběr světa“ V rozhodujícím duelu s Novou růží Drahenice by nám stačil bod k celkovému triumfu, ale nakonec jsme prohráli 2:4, což nám zajistilo druhé místo. Turnaj jednotlivců ovládl Tomáš Voborník po finálovém souboji s Radkem Jarošem.