Drobečková navigace

Hasičské soutěže rok 2018

V roce 2018 jsme se zúčastnili celkem 6 soutěží, z nichž některé byly pořádány jako oslavy založení sborů.

Zpět

V roce 2018 jsme obsadili celkem 5x 1. místo a 1x 2. místo, celkem jsme měli 10 startů na 2B a 3 starty na 3B. Tradičně úspěšní jsme ve veteránech, ale výrazný posun jsme zaznamenali i v kategorii muži, např. v Blatné na Rybářských slavnostech 4. místo v mužích (9 účastníků), nebo v Chobotě v mužích 9. místo ze 16 účastníků, či v Chlumu v mužích 4. místo z 9 týmů. Když jsme loni hovořili o tom, že v roce 2017 došlo k tomu, že jsme prolomili magická čísla v hasičském sportu a to tak, že jsme se na 3B poprvé dostali pod 30 s a na 2B poprvé pod 25 s, čímž jsme splnili náš cíl, tak jako bychom předznamenali to, že se v roce 2018 ještě zlepšíme. V roce 2018 jsme totiž posunuli rekord na 2B na Rybářských slavnostech v Blatné na naše nové rekordy na 2B a to na 23,63 a hned dalším startem tamtéž na 21,03, což je náš aktuální rekord!!! V roce 2018 jsme navíc posunuli rekord i na 3B a to na soutěži v Chobotě (120 let) na nový rekord na 3B a to na 27,21 (předtím 2017 také Chobot 27,86)!!!

Hasičská soutěž v Blatné, noční ukončení sezóny

V roce 2018 jsme nestartovali pouze v Sedlici a v Uzenicích z důvodu dovolených (+ noční Hajany, kam nejezdíme, prozatím). Tyto soutěže se konaly v létě.

Pro srovnání: celkem od obnovy činnosti 77 startů (průměr 12,8 soutěžních startů/rok)

2018 celkem 13 startů (10 startů na 2B a 3 starty na 3B)

2017 celkem 14 startů (10 startů na 2B a 4 starty na 3B)

2016 celkem 13 startů (10 startů na 2B a 3 starty na 3B)

2015 celkem 18 startů (7 startů na 3B a 11 startů na 2B)

2014 celkem 17 startů (9x 2B a 8x na 3B)

2013 celkem 5 startů po obnovení činnosti (3x 2B a 2x 3B)

Na to jak starou máme mašinu a vzhledem k věku našeho družstva máme velice slušné výsledky. Z Blatné máme zapůjčenu soutěžní mašinu, se kterou jsme absolvovali některé starty. Dne 24. 8. 2018 se konal trénink s buzickými děvčaty u rybníka Závist, byla to generálka na Myštice, kde jsme zaznamenali historickou událost, kde startovalo áčko a béčko a veteráni, zapojili se i ostatní členové SDH, což je dobře, chvályhodné a doufáme, že tomu tak bude i letos, i když je jasné, že každému to časově nemusí a nebude vycházet, nicméně úkol z minulé valné hromady, že zapojíme i další členy SDH byl splněn.

Všem, kteří na soutěže jezdí (jak soutěžící, tak fanoušci a fanynky) patří velké poděkování, jelikož je to vše na úkor osobního volna a je to hodně časově náročné. Občerstvení na soutěžích hradíme z výnosů akcí, které pořádáme, což je taková odměna za činnost pro sbor a pro obec. Někdy se i skládáme na občerstvení výběrem peněz mezi sebou přímo na soutěži.

Okrsková hasičská soutěž Drahenický Málkov, 26.5.2018

Okrsková hasičská soutěž proběhla stejně jako v loňském roce společně s okrskem myštickým, tentokrát v Drahenickém Málkově. Disciplína hasičský útok byla provedena jednotnou hasičskou stříkačkou. Souboj o divočáka v této disciplíně po loňském triumfu skaličanských tentokrát vyhrály Bezdědovice. Vzorem pro ostatní družstva byly Buzice, jejichž reprezentanti a fanoušci přijeli ve velice hojném počtu a svoji premiéru si odbyl jejich ženský tým, který dal velmi dobrý vzor všem případným zájemkyním o hasičský sport. Dle zpráv z Buzic chystají naši sousedé i dětský tým… Za blatenský okrsek se soutěže vůbec nezúčastnila např. Blatná či Chlum.

120. výročí založení od SDH Chlum, 10. 6. 2018

SDH Skaličany se zúčastnil oslav 120. výročí založení SDH Chlum. Součástí oslav byla soutěž v požárním útoku. V kategorii veteráni jsme jasně dominovali a kategorii muži jsme si odvezli „bramboru“, přičemž o umístění na medailovém postu nás připravila závada na našem stroji…

O pohár starostky Města Blatná, 23.6.2018

Hasičská soutěž - 90. let od založení SDH Chobot, 5.7.2018

Na hasičské soutěži v Chobotě opět došlo k posunutí našich hranic, stejně jako v loňském roce, kdy jsme se tam poprvé v historii obnovené činnosti v kategorii na 3B dostali pod 30 s (27,86s). V roce 2017 jsme dominovali v kategorii na 2B ve veteránech a v superfinále v mužích jsme obsadili 2. místo! Letošním rokem jsme navázali na loňský úspěch a během krásného dne jsme na pěkné soutěži a hezkých oslavách výročí tamního sboru (90 let od založení SDH Chobot) posunuli náš rekord na čas 27,21s (3B) a stejně jako loni jsme zvítězili v kategorii veteráni (naším 2. nejlepším časem v historii). Poděkování patří všem, kteří jste se účastnili, včetně hojného počtu fanoušků.

Hasičský trénink, Skaličany, 24.8.2018

Páteční podvečer 24. 8. 2018, den před akcí Ahoj léto, ahoj prázdniny, se uskutečnil hasičský trénink, na kterém si disciplínu požární útok vyzkoušeli někteří noví členové SDH, kteří ještě nezávodili. Akce byla přípravou na soutěže, kterých jsme se účastnili v sobotu 8. 9. 2018.

Zatrénovat si s námi přijela i buzická děvčata.

Tréninkové časy na 3B: Skaličany: 33,09 s; 81,44 s; 36,12 s Buzice: 39,03 s; 31,40 s; 40,87 s

Hasičská soutěž Myštice - výročí 120 let od založení SDH Myštice, 8.9.2018

Hasičské soutěže v Myšticích jsme se zúčastnili se třemi týmy! Na základě tréninku byl postaven i tým „B“, ale oproti tréninku se nemohli někteří zúčastnit, což je škoda, tak snad příště, nicméně záložní tým „B“ se uvedl velice dobře a byl lepší než tým „A“, i když sestava obou družstev byla vzhledem k jiným povinnostem některých stálých členů týmu značně kombinována. Po hasičské soutěži se konala štafeta o sud plzeňského piva, kterou těsně vyhráli myštičtí, před naším družstvem. Smůlu měla buzická děvčata, kterým jsme půjčili naší mašinu, ale nazadařilo se jim.